pol
Українська
Русский
English
Społeczeństwo

Muszki na kwiatach wewnętrznych: jak pozbyć się szkodników

Muszki na kwiatach wewnętrznych: jak pozbyć się szkodników

Od czasu do czasu w domowych doniczkach zaczynają rozwijać się muszki. Mogą one spowodować znaczne szkody w kwiatach, a twoje doniczki zaczną umierać, ponieważ larwy szkodników zgrzytają w korzeniach.

Głównym powodem obecności muszek w kwiatach wewnętrznych jest zbyt wilgotna gleba. Brak świeżego powietrza również może być przyczyną ich pojawienia się. Ponadto, jeśli nawozisz swoje doniczki materią organiczną, zaczyna ona gnić i przyciąga muszki.

Jeśli dobrze zadbałeś o swoje doniczki, a nadal masz szkodniki, istnieje kilka sposobów na pozbycie się ich.

Przeczytaj także: Nie musisz podlewać przez miesiąc: top 6 nieśmiertelnych roślin domowych, z którymi mogą sobie poradzić nawet dzieci

Magazyn Dolyna proponuje następującą metodę wytępienia muszek z roślin.

  • Jeśli masz mączliki, możesz użyć roztworu czosnku, tytoniu lub mydła.
  • Nadmanganian potasu, siarka i silnie pachnące przyprawy (liść laurowy, czosnek) pomogą pozbyć się czarnych muszek.
  • Drosophila łatwiej jest złapać lub odstraszyć olejkami eterycznymi.

Środki zaradcze na mączliki

Przetrzyj liście zaatakowane przez ich larwy słabym roztworem nadmanganianu potasu. Możesz też zastosować roztwór czosnku. Zetrzyj na tarce 5 ząbków czosnku i wymieszaj w litrze ciepłej wody. Przykryć i pozostawić na 2-3 dni. Następnie przecedzić napar i spryskać nim roślinę. Glebę, w której rośnie roślina, podlej słabym roztworem nadmanganianu potasu.

Pozbycie się czarnych muszek jest nieco trudne. Aby to zrobić, musisz przesadzić roślinę do nowej gleby, ale zdezynfekować korzenie nadmanganianem potasu (słaby roztwór). Przed sadzeniem do czystych doniczek wlewa się cienką warstwę gleby, a zapałki są w nią wbite głowami do góry. Następnie dodajemy wymaganą ilość ziemi.

Po przesadzeniu roślinę należy raz w tygodniu podlewać roztworem nadmanganianu potasu, aby zapobiec ponownemu zakażeniu. Ponadto konieczne jest leczenie tych doniczek, które były obok tych zaatakowanych przez muszki.

Przy okazji, aby zapobiec ponownemu uruchomieniu czarnych much, możesz dodać do gleby ostre przyprawy lub świeży czosnek, ale musisz go zmienić od czasu do czasu, aby zapobiec gniciu. Pachnące przyprawy, takie jak liść laurowy, mogą pomóc utrzymać muszki z dala od roślin. Rozgniata się go i posypuje glebę.

Aby pozbyć się Drosophili, możesz użyć specjalnych pułapek. Na przykład do plastikowej butelki wlej sok, kompot lub wino i dodaj kawałki owoców. Zamknij pojemnik pokrywką lub folią cling, robiąc kilka małych otworów. Zapach płynu i owoców przyciągnie te szkodniki i będą one lecieć do pojemnika.

Dowiedz się, które rośliny domowe mogą zaszkodzić mieszkańcom domu, w którym rosną .

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał Telegram!