pol
Українська
русский

Jak nasmarować kran, aby nie stracił połysku przez długi czas: hack życia od gospodyń domowych

Анастасия Крыщук

Jak nasmarować kran, aby nie stracił połysku przez długi czas: hack życia od gospodyń domowych

Ze względu na regularną interakcję z wodą, baterie łazienkowe mogą stracić swój pierwotny wygląd. Czasami na ich powierzchni mogą tworzyć się osady wapnia, które nie są łatwe do usunięcia, ale istnieje sposób na poradzenie sobie z niechcianymi zanieczyszczeniami.

Dziś podzielimy się sekretem, jak utrzymać baterię w idealnym stanie przez długi czas. Wszystko, co musisz zrobić, to nałożyć na nią odrobinę oleju, zgodnie z Telegraph.

Dlaczego warto smarować kran olejem

Nie ma potrzeby wydawania pieniędzy na specjalistyczne środki czyszczące, aby kran był lśniący. Świetną alternatywą może być użycie zwykłego oleju. Wystarczy zanurzyć wacik w oleju i przetrzeć powierzchnię kranu. Doświadczone gospodynie domowe zauważają, że metoda ta nie tylko usuwa brud, ale także nadaje kranowi dodatkowy połysk.

Sekret skuteczności oleju tkwi w jego właściwościach hydrofobowych, które pomagają uniknąć osadzania się kamienia przez długi czas.

Aby wzmocnić efekt, przed użyciem olejku można wyczyścić kran octem. Nałóż go na powierzchnię, pozostaw na 20 minut, a następnie delikatnie usuń pozostałości wilgotną gąbką i wytrzyj do sucha czystym ręcznikiem.

Wcześniej rozmawialiśmy o życiowych trikach, które pomogą ci sprawdzić jakość wody w domu.

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał Telegram!