pol
Українська
русский
English

Jak i gdzie przechowywać suszone jabłka, aby zachować ich trwałość

Дутик Катерина

Jak przechowywać susz na zimę - gdzie przechowywać susz - jak suszyć jabłka
Jak przechowywać susz na zimę - gdzie przechowywać susz - jak suszyć jabłka

Suszone jabłka to pyszny i zdrowy produkt, który można przechowywać przez długi czas. Aby zachować ich zdrowe właściwości i smak, należy je odpowiednio przechowywać.

Suszenie pozwala zachować maksymalne korzyści z jabłek, a długotrwałe przechowywanie nie wpływa na ich smak. Pixel wyjaśnia dokładnie, jak to zrobić.

Przeczytaj także: Pięć sposobów na zamrożenie marchwi na zimę

Podstawowe zasady przechowywania suszonych jabłek

1. Suszone jabłka powinny być przechowywane w suchym, ciemnym i dobrze wentylowanym miejscu. Najlepszym miejscem do przechowywania suszonych jabłek jest sucha spiżarnia lub piwnica.

2. Temperatura powietrza w miejscu przechowywania suszonych jabłek nie powinna przekraczać 20 stopni Celsjusza.

3. Suszone jabłka powinny być przechowywane w szczelnym pojemniku. Może to być szklany słoik, kartonowe pudełko lub torba wykonana z naturalnej tkaniny.

4. Okresowo sprawdzaj suszone jabłka pod kątem obecności szkodników. Jeśli zauważysz, że w suszonych jabłkach znajdują się robaki, powinieneś je wyrzucić.

Jeśli zastosujesz się do tych wskazówek, suszone jabłka mogą być przechowywane przez 1-2 lata.

Jak i gdzie przechowywać suszone jabłka

Większość ludzi przechowuje suszone jabłka w szklanych słoikach, które muszą być hermetycznie zamknięte, workach z tkaniny, drewnianych skrzynkach, koszach lub plastikowych pojemnikach.

Najbardziej niezawodnym sposobem przechowywania suszonych owoców przez kilka lat są słoiki i pojemniki. W szczelnie zamkniętych pojemnikach nie rozwijają się robaki, insekty i inne owady.

Do przechowywania suszonych jabłek potrzebne jest suche i dobrze wentylowane pomieszczenie. Wskazane jest, aby w pobliżu nie znajdowały się produkty o silnych zapachach. Suszone owoce powinny być umieszczane na górnej półce w spiżarni, gdzie wilgotność jest niższa. Jeśli suszone jabłka są przechowywane w workach, należy je powiesić.

Możesz umieścić paczkę soli obok suszonej żywności, aby wchłonąć wilgoć bez wpływu na smak. Dodaj liście mięty lub bazylii do słoików i innych pojemników, aby zapobiec rozwojowi owadów i insektów.

Jak przygotować jabłka do suszenia

Nie wystarczy tylko pokroić owoce i wysuszyć je w suszarce elektrycznej lub na świeżym powietrzu. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na pojemnik. Jeśli jest to szklany słoik, należy go dobrze wypłukać i wysuszyć na słońcu.

Jeśli są to pojemniki plastikowe, należy je bardzo dobrze umyć i oczyścić ze wszystkiego. Wywietrz je, ponieważ plastik pochłania zapachy i zatrzymuje je przez długi czas.

Odkryj cztery sposoby na przechowywanie cytryn przez długi czas, aby nie zgniły i nie zostały zmarnowane.

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał Telegram!