pol
Українська
Русский
English
Wojna w Ukrainie

12 batalionów: "duchy Bachmuta" pokazały swoją pracę nad zniszczeniem wroga na froncie wschodnim (wideo)

12 batalionów: 'duchy Bachmuta' pokazały swoją pracę nad zniszczeniem wroga na froncie wschodnim (wideo)

Ukraińscy obrońcy pod B achmutem w jednej zasadzce wyeliminowali 12 rosyjskich bojowników. Trzem najeźdźcom udało się uciec.

Tytaniczną pracę wykonały Siły Operacji Specjalnych. Film z pracy naszych Bohaterów został opublikowany na kanale Telegram SSO.

Czytaj także: Ekspert wojskowy komentuje rosyjskie próby zdobycia Bakhmuta

Materiał pokazuje nocną pracę snajperów, którzy namierzali wroga i zadawali mu ogień.

"Snajperzy Sił Operacji Specjalnych odkryli skupisko okupantów w pobliżu Bakhmut. W wyniku uszkodzeń ogniowych zniszczono 12 z 15 celów" - napisano w oświadczeniu.

Przypomnijmy, że w Bachmucie w obwodzie donieckim od prawie roku trwają zacięte walki, ale rosyjscy interwenci nie zdołali ustanowić kontroli nad miastem, mimo że rozmieszczono tam ogromną liczbę wagnerowców. Według Białego Domu, od grudnia 2022 roku Rosjanie stracili w Bachmucie około 100 tysięcy ludzi.

14 maja wiceminister obrony Hanna Malyar powiedziała, że Siły Zbrojne Ukrainy nadal kontrolują sytuację w rejonie Bachmutu. Co więcej, w niektórych rejonach udaje im się posuwać do przodu i zdobywać pozycje wroga.

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał na Telegramie!