pol
Українська
русский
English

Jak wyhodować ogórki tak wcześnie, jak to możliwe: trudna metoda pomoże

Анастасия Крыщук

Jak wyhodować ogórki tak wcześnie, jak to możliwe: trudna metoda pomoże

Entuzjaści ogrodnictwa stosują różne metody sadzenia ogórków. Niektórzy wolą najpierw wyhodować sadzonki, a następnie przenieść je do otwartego gruntu, podczas gdy inni wysiewają nasiona bezpośrednio do ziemi.

Uprawa ogórków z sadzonek jest często uważana za bardziej wydajną metodę. A zwłaszcza, gdy nasiona wysiewa się w trocinach, pisze Telegraph.

Jak sadzić ogórki w trocinach

Dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z ogrodnictwem, użycie wiórów drzewnych do sadzenia ogórków może wydawać się nieoczekiwane. Metoda ta przynosi jednak wspaniałe efekty. Sadzonki rosną silniejsze i zdrowsze, a szkodniki prawie ich nie dotykają. Najważniejsze jest, aby wybrać odpowiednie trociny.

Przeczytaj również: Jak sprawić, by sadzonki wykiełkowały, jeśli zasnęły

Nie używaj trocin z płyt pilśniowych lub wiórowych, ponieważ zawierają one szkodliwe substancje. Preferuj trociny wykonane z naturalnie przetworzonego drewna, które można kupić w tartaku lub sklepie z materiałami budowlanymi.

  1. Trzykrotnie przepłucz trociny wrzącą wodą, aby usunąć kurz i inne zanieczyszczenia.
  2. Wypełnij jedną czwartą wybranego pojemnika do wysiewu ogórków trocinami. Może to być na przykład stary plastikowy pojemnik. Po wsypaniu wiórów zalej je ciepłą wodą (nie wrzącą) i delikatnie ugniataj.
  3. Rozłóż nasiona na powierzchni, pozostawiając między nimi wystarczająco dużo miejsca do wzrostu. Przykryj je wilgotnymi trocinami i zamknij pojemnik pokrywką lub folią
  4. Umieść ogórki w ciepłym miejscu. Pierwsze kiełki pojawią się za około trzy dni. Po tym czasie zwilż je i przenieś pojemnik do światła. Po dziesięciu dniach pojawią się pierwsze liście.

Trociny pomagają utrzymać optymalny poziom wilgoci, co przyczynia się do tworzenia silnych kłączy i grubych łodyg roślin. Sadzonki będą odporne na choroby. Zwykle ogórki są uprawiane przez 2-3 miesiące, ale dzięki trocinom dojrzewają szybciej i można je zbierać trzy tygodnie wcześniej.

Podsumowując, powiedzieliśmy Ci, jak sadzić sadzonki ogórków, aby przetrwały kwietniowe chłody.

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał Telegram!