pol
Українська
Русский
English
Wojna w Ukrainie

Ukraińscy żołnierze sił specjalnych pokazują walki uliczne z okupantami o Bachmut (wideo)

Ukraińscy żołnierze sił specjalnych pokazują walki uliczne z okupantami o Bachmut (wideo)

Ukraińscy wojskowi bohatersko bronią jednego z najgorętszych punktów frontu - Bachmut w obwodzie Donieckim. W szczególności inwazję okupantów powstrzymują Siły Operacji Specjalnych Sił Zbrojnych Ukrainy.

Obrońcy Ukrainy muszą angażować się w bitwy uliczne z Wagnerami, którzy nadal próbują przejąć kontrolę nad Bachmutem. Poinformowano o tym na stronie Dowództwa Sił Zbrojnych Ukrainy na Facebooku.

"Żołnierze Sił Zbrojnych Ukrainy w Bachmucie. Materiał filmowy z walk o miasto, nakręcony przez operatorów sił specjalnych podczas misji bojowych" - napisano w oświadczeniu.

Czytaj także: Reznikow wymienia trzy warunki do rozpoczęcia kontrofensywy

Wideo pokazuje ukraińskich wojskowych angażujących się w bliskie walki ogniowe w Bachmucie. W szczególności żołnierze pokazali materiał o budynkach prawie całkowicie zniszczonych przez okupantów.

Według Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy, ukraińscy żołnierze nadal walczą o Bachmut w obwodzie donieckim.

Wcześniej ukraińskie wojsko skutecznie zniszczyło wrogi bojowy wóz piechoty w sektorze Bachmut. Żołnierze 56. oddzielnej zmotoryzowanej brygady piechoty z Mariupola oraz żołnierze 45. oddzielnej brygady artylerii zajmowali się likwidacją sprzętu wojskowego przeciwnika.

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał na Telegramie!