pol
Українська
русский

Tych rzeczy nie należy pokazywać w domu wścibskim oczom, bo ściągniecie na siebie niebezpieczeństwo

Дутик Катерина

8 rzeczy, których nie powinieneś pokazywać gościom w swoim domu - domowe zakazy
Niektóre rzeczy najlepiej trzymać poza zasięgiem wzroku w domu

Niektóre rzeczy nie powinny być eksponowane w Twoim domu. Nawet nie zdając sobie z tego sprawy, możesz narazić siebie i swoją rodzinę na niebezpieczeństwo.

Goście, którzy przychodzą do twojego domu, mogą mieć złe oko. A rzeczy mają zdolność do absorbowania złej energii i wpływania na życie rodzinne. Oto szczegółowa lista rzeczy, których lepiej nie pokazywać innym.

Czytaj też: Sprowadzanie kłopotów: nigdy nie rób tych rzeczy wieczorem, jeśli nie chcesz zachorować

1. Biżuteria. Powinieneś ukryć swoją biżuterię przed wścibskimi oczami, ponieważ goście mogą ci tak bardzo zazdrościć, że biżuteria wchłonie te negatywne emocje i myśli.

2. Dokumenty, pieniądze i karty bankowe. Umieszczenie takich rzeczy w widocznym miejscu jest bardzo niebezpieczne, ponieważ może doprowadzić do kradzieży. Dodatkowo inne osoby mogą być bardzo zazdrosne i chcieć zdobyć Twoje życie. W ten sposób Twoje szczęście może opuścić Twój dom.

3. Leki, apteczki, ciśnieniomierze itp. Takie parafernalia wywołują litość i gloszenie wśród gości. Te uczucia mogą pogorszyć energię domu i przynieść kłopoty.

4. Stare zdjęcia. Zdjęcia mogą zachować różne energie przez dziesięciolecia. Jeśli nieuczciwa i zła osoba wejdzie w posiadanie tych zdjęć, to spodziewaj się kłopotów. Zdjęcia oprawione w ramki są uważane za chronione, ponieważ nie można ich dotykać. Albumy ze zdjęciami powinny być pokazywane tylko osobom, którym naprawdę ufasz.

5. Przedmioty religijne. Takie rzeczy mogą wchłonąć negatywne uczucia, z którymi przychodzą ludzie. Dlatego lepiej nie pokazywać ludziom swoich modlitewników i krzyży.

6. Talizmany i amulety. Takie przedmioty zawierają twoją energię i działają jak amulety. Jeśli złe oko chce cię skrzywdzić, talizmany i amulety stracą swoją moc.

Przeczytaj także: Chroń przed złym okiem i oszczędzaj od kłopotów: jak używać konsekrowanej soli

Warto przypomnieć, że zakazy i przesądy na Ukrainie odegrały znaczącą rolę w kształtowaniu tożsamości kulturowej kraju. Dlatego UAportal opowiada o najbardziej powszechnych przesądach i zakazach, które istnieją w ukraińskiej codzienności i życiu rodzinnym.

Jeśli chcesz otrzymywaćnajnowsze informacje o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał Telegram!