pol
Українська
Русский
Życiowe triki

Jak przechowywać ziemniaki, aby nie przerosły do wiosny?

Jak przechowywać ziemniaki zimą - zasady przechowywania ziemniaków

Jesienią ludzie wykopują ziemniaki i przechowują je na zimę, aby zawsze mieć smaczne warzywo korzeniowe na stole w zimne dni.

Warzywo może być przechowywane przez kilka miesięcy i nadal być zdrowe. Jeśli jednak zrobisz to źle, ziemniaki zepsują się i wykiełkują.

Przeczytaj również: Jak długo przechowywać jajka na twardo w lodówce, aby się nie zepsuły?

Przechowywanie ziemniaków w piwnicy lub piwnicy

Przed wysłaniem ziemniaków do piwnicy na zimę należy je dokładnie posortować i sprawdzić, aby oddzielić zepsute i niskiej jakości produkty od zdrowych korzeni.

Temperatura powietrza w pomieszczeniu, w którym będą przechowywane ziemniaki, powinna wynosić 2-3 stopnie. W takim przypadku ziemniaki będą mogły pozostać dłużej i nie zepsuć się. Przechowuj je w pojemnikach lub skrzynkach i regularnie usuwaj te, które się zepsuły.

Sekrety przechowywania ziemniaków na zimę

Aby zmniejszyć liczbę kiełków na ziemniakach, użyj zwykłej cytryny. Przebij ją widelcem i umieść razem z ziemniakami. Cytryna uwalnia mikrocząsteczki, które zapobiegają tworzeniu się kiełków na ziemniakach.

Zamiast cytryny możesz wziąć kwaśne jabłko, liście czerwonej jarzębiny lub łodygi paproci. Rośliny te wydzielają fitoncydy, które przeciwdziałają rozwojowi roślin chorobotwórczych.

Pamiętaj, że istnieją różne sposoby przechowywania kaliny na zimę. Zamrażanie jest uważane za najłatwiejsze lub można zrobić dżem, pianki lub konfitury.

Jeśli chcesz otrzymywaćnajnowsze informacje o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał Telegram!