pol
Українська
русский
English

"Kontratak nie powinien być traktowany jako ostatnia bitwa": Kuleba skomentował główny cel Ukrainy

Максим Карпенко

'Kontratak nie powinien być traktowany jako ostatnia bitwa': Kuleba skomentował główny cel Ukrainy
Kuleba skomentował główny cel Ukrainy

Siły zbrojne Ukrainy przygotowują się do kontrofensywy, na którą czeka wielu Ukraińców. Minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba zaapelował, by nie nazywać nadchodzącej kontrofensywy "decydującą".

Według niego, operacji tej nie należy traktować jako "ostatniej bitwy". Kuleba powiedział to podczas konferencji prasowej w Odessie.

"Kontratak nie powinien być uważany za ostatnią bitwę. Ostatnia bitwa to bitwa, która doprowadzi do całkowitego wyzwolenia ukraińskich terytoriów. Ale taki wniosek można wysnuć dopiero na końcu bitwy, a nie na początku. A ci, którzy wnioskują, czy to jest decydująca bitwa na samym początku, zniekształcają obraz naszych wysiłków" - powiedział ukraiński minister spraw zagranicznych.

Czytaj także: Reznikow wymienia trzy warunki rozpoczęcia kontrofensywy

Minister dodał, że wnioski na temat kontrofensywy można wyciągnąć dopiero na samym końcu. Jednocześnie wymienił cel, jaki stawia sobie Ukraina.

Według niego, Siły Zbrojne Ukrainy będą walczyć tak długo, aż wyzwolą terytoria kraju od rosyjskich okupantów, nawet jeśli będzie to wymagało kilku kontrofensyw. Kuleba podkreślił, że wojna z Rosją nie jest konfliktem, który można zamrozić.

Wcześniej szef wywiadu obronnego Ukrainy Kyryło Budanow skomentował kontrofensywę Sił Zbrojnych Ukrainy i wyjaśnił, czy nastąpi ona wiosną, jak wcześniej przewidywał.

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał na Telegramie!