pol
Українська
Русский
English
Życiowe triki

Trzy wskazówki, jak sprawić, by mięso kurczaka było delikatne

Jak sprawić, by mięso kurczaka było miękkie i soczyste

Istnieje wiele sposobów na zmiękczenie kurczaka. Wybór samego kurczaka ma kluczowe znaczenie, ponieważ im świeższe mięso, tym mniej twarde.

Ponadto należy unikać długiego gotowania, w przeciwnym razie włókna mięsa stwardnieją. Można również zastosować inne życiowe triki, pisze Sante.

Przeczytaj również: Jak długo przechowywać ugotowane jajka w lodówce, aby zapobiec ich zepsuciu?

Soda oczyszczona

Aby uzyskać rozpływający się w ustach kawałek kurczaka, wyciągnij z szafki sodę oczyszczoną. Ten wielofunkcyjny składnik jest idealny do zmiękczania mięsa z kurczaka.

Na przykład, jeśli chcesz ugotować 250 g kurczaka, wymieszaj mięso w misce z 3-4 łyżeczkami sody oczyszczonej. Natrzyj powierzchnię mięsa proszkiem i pozostaw do marynowania na około 20 minut lub dłużej w lodówce. Spłucz czystą wodą, aby usunąć wszelkie pozostałości i osusz papierowym ręcznikiem.

Soda oczyszczona neutralizuje kwasy i podnosi pH na powierzchni mięsa. Proces ten sprawi, że włókna będą bardziej delikatne i wilgotne.

Użyj młotka

Aby kurczak był delikatny, możesz wykonać kilka prostych i łatwych kroków przed włożeniem go do piekarnika. Jednym z najczęstszych jest masowanie mięsa poprzez zanurzanie rąk w oliwie z oliwek. Aby uzyskać zadowalający rezultat, możesz wykonać tę czynność za pomocą młotka.

Przygotuj marynatę

Metoda marynowania jest najbardziej powszechna, a jej zasada jest dość prosta. Wystarczy namoczyć mięso w płynnej marynacie i pozostawić na kilka godzin. Oprócz niesamowitego smaku uzyskasz również miękkie mięso.

Możesz użyć kilku składników, aby poprawić smak swoich potraw, takich jak limonka, sos sojowy lub imbir. Jogurt lub kwaśna śmietana to ważny składnik, który zmiękcza kurczaka i sprawia, że jest mniej suchy.

Pamiętaj, że kotlety będą niezwykle smaczne i delikatne, jeśli dodasz sekretne składniki do mięsa mielonego. Nie wszyscy kucharze wiedzą o tych produktach.

Jeśli chcesz otrzymywaćnajnowsze wiadomości o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał Telegram!