pol
Українська
русский
English

Zapomnij o twardych ręcznikach: jak sprawić, by znów były puszyste

Анастасия Крыщук

Zapomnij o twardych ręcznikach: jak sprawić, by znów były puszyste

Puszysty i miękki ręcznik frotte jest tym, czym chcemy się otulić po kąpieli. Każda gospodyni domowa wie, że ręczniki z czasem tracą swoje pierwotne właściwości, nawet jeśli są dokładnie prane. Użycie gorącej wody i intensywne wirowanie w pralce może sprawić, że runo stanie się sztywne.

Często ręczniki, które straciły swoją miękkość są po prostu wyrzucane i kupowane są nowe. Istnieje jednak prosty domowy sposób, który pomoże przywrócić miękkość ręcznikom bez wydawania zbyt dużej ilości pieniędzy i stosowania środków chemicznych, pisze TSN.

Przeczytaj również: Jak sprawić, by pościel była niewiarygodnie miękka

Jak przywrócić miękkość ręcznikom frotte?

Aby przywrócić ręcznikom ich pierwotną miękkość i puszystość, można użyć prostego produktu - soli kuchennej. Nie ma potrzeby dodawania jej bezpośrednio do bębna pralki. Zamiast tego należy przygotować roztwór soli i namoczyć w nim pranie.

Oto jak to zrobić: najpierw wypierz ręczniki jak zwykle. Następnie namocz je przez godzinę w ciepłym roztworze soli, używając proporcji trzech łyżek soli na każde trzy litry wody lub jednej łyżki na litr wody. Następnie dokładnie wypłucz ręczniki w ciepłej wodzie. Ważne jest, aby wykręcić je ręcznie i dobrze wstrząsnąć przed rozwieszeniem do wyschnięcia. Według doświadczonych gospodyń domowych, ta prosta procedura przywróci ręcznikom ich miękkość.

Wcześniej omówiliśmy cztery sposoby ponownego wykorzystania starych ręczników.

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał Telegram!