pol
Українська
Русский
English
Społeczeństwo

Mistyczne znaczenie miodu, o którym niewiele osób wie: sekrety słodkiego produktu

Mistyczne znaczenie miodu, o którym niewiele osób wie: sekrety słodkiego produktu

Wiara w zdolność miodu do odpędzania pecha przenika wiele kultur. Od starożytnych tradycji po współczesny folklor, miód jest czczony jako zwiastun zarówno wielkich prób, jak i niezrównanego sukcesu.

Aby wykorzystać pozytywną energię związaną z miodem, zaleca się przechowywanie go w przezroczystym słoiku, który jest dumnie wyeksponowany w widocznym miejscu w domu. W ten sposób można przyciągnąć do domu obfitość i dobrobyt.

Rozbicie słoika z miodem zwiastowało nieprzyjemne konflikty między małżonkami lub kochankami, jeśli zrobiła to kobieta. Jeśli to mężczyzna go stłukł, zwiastowało to kłopoty w sprawach sercowych.

Czytaj także: Trzy rzeczy, których nie powinieneś robić, aby nie stracić sukcesu

Podobnie, jeśli dzieci były odpowiedzialne za rozbicie dzbanka, wierzono, że doprowadzi to do poważnych sporów między ich rodzicami. Przypadkowe poplamienie ubrań miodem wskazywało na możliwe straty finansowe, a poplamiony miodem obrus lub stół kuchenny oznaczał kłopoty w rodzinie.

Jeśli ktoś nieumyślnie posmarował włosy miodem, wierzono, że przyciągnie to bogactwo i dobrobyt. Z drugiej strony, kupowanie gorzkiego i niesmacznego miodu było uważane za zły omen dla przedsięwzięć biznesowych.

Warto przypomnieć, że zakazy i przesądy na Ukrainie odegrały znaczącą rolę w kształtowaniu tożsamości kulturowej kraju. Dlatego UAportal opowiada o najczęstszych przesądach i zakazach, które istnieją w ukraińskim życiu codziennym i rodzinnym.

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał Telegram!