pol
Українська
Русский
English
Życiowe triki

Proste i skuteczne metody usuwania kurzu z mebli tapicerowanych

Jak szybko usunąć kurz z mebli tapicerowanych

UAportal przygotował listę wskazówek i metod utrzymania czystego środowiska dla mebli tapicerowanych. Rozważmy metody czyszczenia, które pomogą usunąć kurz z mebli.

Wałek do usuwania kłaczków

Aby szybko i łatwo usunąć kurz z mebli tapicerowanych, można użyć wałka do kłaczków. Po prostu przesuwając lepki arkusz kleju po powierzchni mebla, można skutecznie zebrać wszystkie osadzone cząsteczki kurzu. Kurz przyklei się do kleju, a meble będą wyglądać na czyste i wolne od kurzu przy minimalnym wysiłku.

Czytaj również: Jak usunąć kurz, aby nie osiadał na meblach przez długi czas?

Odkurzacz z nasadką szczotkową

Aby uzyskać dokładniejsze i bardziej kompleksowe odkurzanie mebli tapicerowanych, użyj odkurzacza z nasadką szczotkową. Przymocuj szczotkę do dyszy odkurzacza i przejedź nią po całej powierzchni mebla, zwracając szczególną uwagę na szwy, szczeliny i narożniki, w których zwykle gromadzi się kurz.

Specjalistyczne produkty lub ocet

Zalecamy użycie specjalistycznego środka do czyszczenia tkanin lub stworzenie naturalnej alternatywy poprzez zmieszanie równych części wody i octu w butelce z rozpylaczem. Lekko spryskaj tapicerkę mieszanką i delikatnie szczotkuj ją okrężnymi ruchami za pomocą szczotki z miękkim włosiem. Proces ten skutecznie usuwa kurz i uporczywe plamy, przywracając meblom świeży wygląd i przedłużając ich żywotność.

Podsumowując, napisaliśmy o innym ciekawym chińskim lifehacku, który pomoże łatwo pozbyć się kurzu w mieszkaniu.

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze wiadomości o wojnie i wydarzeniach na Ukrainie, zasubskrybuj nasz kanał Telegram!